شرکت نظافتی در مشهد | خدمات نظافتی در مشهد | نظافت منزل در مشهد

نکات مهم خانه داری – خدمات نظافتی | شرکت نظافتی

نکات مهم خانه داری

خانم های خانه دار مشکلات زیادی دارند، از تهیه غذا گرفته تا خرید، رسیدگیبه بچه ها و البته تمیزکردن خانه. یکی از دل نگرانی ها و دل مشغولی های آنها،حفظ سلامت اعضای خانواده و ممانعت از بیمار شدن آنهاست. اما خانم های خانه دار باید بدانند که یکی از اصلی ترین مناطق بالقوه بیماری زا خانه خود آنها هستند! در واقع آنها باید خانه شان را به خانه ای خالی ازبیماری بدل کنند،اما چگونه؟

نکات مهم خانه داری در مشهد

آموزش مهم خانه داری

آموزش نکات مهم خانه داری

 

خانه ای که محل زندگی و پایگاه شما و سایر اعضای خانواده تان است،حتما باید محل سلامت باشد، نه محل زندگی میکروب ها و عوامل بیماری زا.برای آنکه خانواده تان را از خطرات مختلف دور نگه دارید، این نکته ها را رعایت کنید.
● بهتر است خانه تان را آرام جارو کنید

زمانی که می خواهید خانه را جاروبرقی بکشید باید بدانید که آهسته تر جاروکشیدن، بهتر است. با سرعت جاروکشیدن باعث می شود که مقدار بیشتریگردوغبار به هوا بلند شود و در هوا معلق بماند. درضمن همیشه حواس تانباشد که کیسه جاروبرقی را به محض پر شدن خالی یا تعویض کنید و البتهباید این کار را در خارج از خانه انجام دهید. دکتر چارلز گربا، پروفسورمیکروبیولوژی بالینی در دانشگاه آریزونا می گوید: «کیسه جاروبرقی پرازمیکروب های خطرناکی مثل ای کولای و سالمونلاست. اگر در محیط خانهکیسه جاروبرقی را خارج کنید ممکن است این میکروب ها در هوا پخش شوندو روی همه چیز بنشینند و شما را مریض کنند.»

● با تهویه روشن حمام کنید

 

به طور معمول بسیاری از انسان ها در زمان حمام کردن تهویه حمام را خاموش می کنند زیرا از خطراتصالی کردن آن می ترسند، اما باید بدانید که روشن کردن تهویه در زمان حمام کردن مانع ازشکل گیری کپک قارچ می شود. این ماده گاه نامریی ممکن است باعث سرفه،گرفتگی سینه، چشمان قرمز و خارش چشم شود. کپک و توده های معلق قارچی به خصوص برای افراد آسمی و سایر بیماری های آلرژی خطرناک هستند، زیرا می توانند باعث بروز حمله در آنها شوند.

● از شوینده های طبیعی استفاده کنید

برخی از صابون ها و مواد شوینده حاوی مواد مضر و سمی هستند. فتالات ها، یکی از خطرناک ترین این دسته از مواد است که در بعضی از اسپری های خوشبوکننده و معطر وجود دارد و می تواند باعث ناباروری و مشکلات بارداری شود. راه های مطمئن تری برای تمیز و خوشبو کردن هوای خانه وجود دارد؛ مثلا می توانید از گیاهان خوشبو و معطر یا عود استفاده کنید. مواد طبیعی، فاقد مواد شیمیایی مضر هستند واستفاده از آنها خطری ایجاد نمی کند.

● شیر آشپزخانه یکی از مناطق خطرناک خانه است

شیر کوچک فلزی آشپزخانه شما یکی از بهترین محل ها برای رشد انواع میکروب هاست. به هرحال باکتری ها و قارچ ها در محیط های مرطوب راحت تر رشد می کنند. این میکروب ها می توانند به ظرف ها و سایر وسایل آشپزخانه که از آنها استفاده می کنید، منتقل شوند. برای آنکه شیر آشپزخانه شما به منبع میکروب بدل نشود باید حداقل هفته ای یک بار آن را با آب گرم و ماده ضدعفونی کننده بشویید و سپس آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید. اگر بتوانید شیر آب را بازکنید و در یک ظرف حاوی مواد ضدعفونی کننده قرار دهید نتیجه بهتری می گیرید.

● ورودی خانه تان باید همیشه تمیز باشد

کفش ها یکی از آلوده ترین وسایل موجود در خانه ها هستند. مطالعات اخیر نشانداده که ۹۵درصد از کفش ها به کولی فرم نوعی از باکتری های خطرناک آغشته هستند برای آنکه دچار مشکل نشوید بهترین کار این است که قبل از ورود به خانه کفش ها را در داخل یک کمد مخصوص قرار دهید و در داخل خانه از روفرشی یا دمپایی مخصوص خانه استفاده کنید. اما اگر کفش ها را داخل خانه می برید و روی روفرشی می گذارید بهتر است همیشه روفرشی تان را تمیز کرده و بشویید و ضدعفونی کنید.

● 

چگونه باید یخچال تان را نظافت کنید؟

 

شاید فکر کنید که یخچال شما یکی از تمیزترین جاهای خانه تان است. شاید به طور مرتب آن را نظافت می کنید. اما تا به حال به در آن نگاه کرده اید؟ مطالعات اخیر در دانشگاه ساوتمپتون نشان داده است که حدود ۸۰درصد از یخچال های خانگی در ناحیه در خود و در محل بسته شدن در دچار آلودگی میکروبی شدید هستند. برای آنکه خطر را از موادغذایی و نوشیدنی های مورد استفاده خودتان و اعضای خانواده تان دور کنید، بهترین کار این است که حتما در زمان نظافت یخچال درب آن را باز کرده و تمام قسمت های آن را تمیز کنید. یادتان باشد که بهترین کار استفاده از موادضدعفونی کننده برای تمیز کردن در یخچال است.

 

منبع : sharghnewspaper.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.